Lexus og Toyota til topps

Sist endret
Mandag, september 13, 2021
Lexus til topps i AutoIndex

STOLT OG YDMYK: Salgssjef Trond Johansen (f.v), kunderådgiver Frode Mortensen og Lexus-mekaniker Ståle Richardsen er strålende fornøyd med førsteplassen.  

 

For tiende år på rad blir Lexus kåret til det bilmerket hvor eierne er de mest fornøyde med bilene sine. 

 

Det er like nervepirrende hver eneste vår!  Bilbransjen venter i spenning på  AutoIndex – den årlige eiertilfredsundersøkelsen som forteller oss hvor tilfreds eierne er med eget bilmerke. 

Også i år får Harila meget god uttelling! Forhandlerens bilmerker topper kåringen. For tiende gang er vinneren Lexus – og hakk i hæl kommer Toyota. 

I undersøkelsen svarer nesten 7000 norske bileiere på over 200 spørsmål om sin bil og tjenester rundt bilholdet. 

AutoIndex-undersøkelsen er delt i fire: 

  • Bilen og kjøreopplevelsen 
  • Forhandleren og opplevelsen rundt kjøpet
  • Service på verkstedet
  • Lojalitet til merket

Rangeringen er totalresultat, som er en utregning av de fire underkategoriene. Lexus tar førsteplassen med 903 poeng. Toyota ligger på andreplass med 894 poeng. Begge øker fra i fjor med henholdsvis 0,3 og 0,8 prosent. 

Dette er 10. gang Lexus topper AutoIndex.  

 

Lexus – et fantastisk produkt

Det er bilen og kjøreopplevelsen som teller mest i undersøkelsen (40%), og her topper Lexus. Lexus-eierne kan også rapportere om rask respons når de trenger hjelp, dyktige mekanikere og et verksted de kan stole på. 

Trond Johansen er salgssjef for Lexus i Tromsø (Harila) og er både stolt og ydmyk over seieren. 

– Vi er råstolt av at vi har gjort det så bra! Det viser at det vi gjør i det daglige er en suksess. Vi ser og forstår kunden, og klarer å se eventuelle problemer fra kundens side. Også er vi selvfølgelig prisgitt et fantastisk produkt, sier Johansen. 

Hos Lexus i Tromsø (Harila) har de god kontakt med kundene sine. De aller fleste er innom på dekkhotell et par ganger i året, noe som gir Trond og gjengen en utmerket mulighet til å knytte enda bedre kontakt med kundene sine. 

– Kunden skal føle seg som en gjest i vårt eget hjem. Dét er mantraet vi jobber med hver eneste dag, sier han. 

Nå får du Lexus UX300e til 2490,- per mnd. Se her >>

 

Toyota – en god nummer to

Toyota klatrer fra tredje til andreplass i årets AutoIndex. Per nå er Toyota Norges største personbilmerke (mai 2021). Den ladbare versjonen av RAV4 har slått godt an hos kundene, og har vært Norges mest solgte personbil i flere perioder etter at den kom på markedet i fjor. 

I årets AutoIndex scorer Toyota høyt i alle kategorier – fra kjøreopplevelse, forhandleren, verkstedet til lojalitet. I siste kategori øker Toyota med 1,3%. 

Yngve Jakobsen er salgssjef for Toyota hos Harila, og benytter anledningen til å gratulere Trond Johansen og Lexus. 

– Det er fint å ha et søstermerke å strekke seg etter. Vi lærer mye av dem, sier Jakobsen. 

Med en så stor kundebase som Toyota har, er andreplassen en imponerende prestasjon. Resultatet viser at Toyota kan konkurrere med premiummerkene på kundetilfredshet. 

– Det er klart at dette er en fantastisk annerkjennelse fra våre kunder om at de setter pris på bilene og servicen vi leverer. Vi setter stor pris på tilliten, sier Jakobsen. 

 

Topp 10 – AutoIndex 2021

  1. Lexus 
  2. Toyota 
  3. BMW 
  4. Merchedes 
  5. Volvo 
  6. Mazda 
  7. Skoda 
  8. Ford 
  9. Subaru 
  10. Audi 

 

Utstillingsmodell selges

Utstillingsmodell selges:
Lexus NX 300h F-Sport | Spar 85.000,-

Utstillingsmodell NX

Lexus NX 300h F-Sport | Bensin Hybrid | 4WD | Navi&Sound 

KJØP

Tilbudspris: 650 000,-

 

PRIVATLEIE

Kr. 3 890,- per mnd*

Rente 0,5%

Startleie: 81.063

3 års bindingstid / 45.000 km

Gjelder utstillingsmodellen i butikk. Kan leveres på dagen. 

*Inkl. frakt, levering og reg. omkost. Startleie/etableringsomkost. 86.553 Totalpris 226 593,- Med forbehold om endelig godkjennelse fra Lexus Financial Services.

 

Kontakt Trond Johansen | tj@lexustromso.no | 907 33 721